چه‌قدر با شیوه‌های مختلف تامین مالی آشنایی دارید؟
تامین مالی فقط گرفتن وام نیست...!
هر کسب‌وکاری برای پیشبرد اهداف خود به پول احتیاج دارد. کسب‌وکارها برای تهیه‌ی پول مورد نیاز خود از شیوه‌های گوناگونی استفاده می‌کنند. یکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای تامین مالی در ایران، استفاده از تسهیلات بانک‌ها، موسسات مالی و صندوق‌هاست.
اما این کار چالش‌های زیادی را برای شرکت‌ها ایجاد می‌کند.


بانک‌ها برای اعطای تسهیلات شرایط سخت‌گیرانه‌ای دارند. به‌علاوه‌ی اینکه تضامین سنگینی را از صاحبان کسب‌وکارها درخواست می‌کنند. هم‌چنین اعطای تسهیلات توسط بانک‌ها تا حد زیادی به وضعیت اقتصادی کشور بستگی دارد. در شرایطی که منابع مالی بانک‌ها با محدودیت مواجه شود، دریافت تسهیلات از بانک‌ها سخت و حتی غیرممکن است.
در چنین شرایطی چه باید کرد؟
در این‌جا ما به شما شیوه‌ای را معرفی می‌کنیم که:
۱ - بسیاری از محدودیت‌های بانک‌ها، صندوق‌ها و موسسات مالی را برای تامین مالی ندارد.
۲ - گستره‌ی جغرافیایی آن به وسعت تمام ایران است.
۳ - شما را ملزم به خرید ماشین‌آلات و تجهیزات نمی‌کند و می‌‌تواند برای سرمایه در گردش شرکت شما هم به کار گرفته شود.
در تامین مالی به روش‌ تامین مالی جمعی، شما از پول‌های خرد مردم عادی برای تزریق پول به شرکت خود استفاده می‌کنید و در نهایت به جای پرداخت بهره به بانک‌ها، صندوق‌ها و موسسات مالی، مردم را در سود کسب‌وکار خود شریک می‌کنید. بدین‌ترتیب هم مردم از سودی بیشتر از معادل سود بانکی بهره‌مند می‌شوند و هم شما می‌توانید بدون دردسرهای رایج، برای کسب‌وکار خود تامین سرمایه کنید. گفتنی است این روش کاملا رسمی و قانونی بوده و تحت نظارت سازمان فرابورس ایران انجام می‌گردد. هم‌چنین برای مشارکت‌کنندگان گواهی مشارکت از طرف سازمان فرابورس ایران صادر می‌شود.
تا چه اندازه با تامین مالی جمعی آشنایی دارید؟

۱ - با استفاده از این روش می‌توانید تا سقف ۲۵ میلیارد تومان تامین سرمایه کنید.
۲ - از سرمایه‌ی جذب‌شده هم می‌توانید برای خرید ماشین‌آلات و تجهیزات برای کارخانه‌ی خود استفاده کنید و هم می‌توانید سرمایه‌ در گردش مورد نیاز خود را تامین نمایید.
۳ - حتی می‌توانید بدون هیچ‌گونه وثیقه و ضمانت‌نامه‌ای و تنها با اعطای تعدادی چک صیادی از تامین سرمایه به این روش استفاده کنید.
۴ - نباید حتما طرح نوآورانه‌ای داشته باشید یا کسب‌وکارتان تولیدی باشد. حتی شرکت‌هایی با محصولات و خدمات سنتی نیز می‌توانند از این روش برای تامین مالی استفاده کنند.
۵ - از آن‌جایی که این روش تحت نظارت سازمان فرابورس ایران انجام می‌شود، برای مشارکت‌کنندگان گواهی مشارکت از طرف سازمان فرابورس صادر می‌گردد. هم‌چنین سود این مشارکت معاف از مالیات است.


استفاده از روش تامین مالی جمعی چه مزایایی دارد؟
آیا طرح ویژه‌ای برای شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد؟
صندوق نوآوری و شکوفایی در حال حاضر در حال برگزاری فصل دوم مسابقه‌ی کارویا است. در این مسابقه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برای تامین مالی جمعی با یکدیگر به رقابت پرداخته و برندگان می‌توانند از مزیت تضمین اصل سرمایه توسط صندوق بهره‌مند شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت صندوق مراجعه نموده و یا با ما در ارتباط باشید.

ارسال درخواست مشاوره

پیام شما را دریافت کردیم. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان تامین مالی فرم زیر را پر نمایید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
اینوواتوس با سال‌ها سابقه در حوزه‌ی مشاوره به شرکت‌های مختلف و هم‌چنین به عنوان مرکز دارای مجوز رسمی مشاوره‌ی کارآفرینی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کنار شماست تا ضمن ارائه‌ی راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم در این خصوص، شما را از ابتدای راه تا پایان تامین سرمایه همراهی کند.
چگونه می‌توانم از این شیوه‌ی تامین مالی استفاده کنم؟
آشنایی با شرکت دانش‌بنیان اینوواتوس